Kumarhane İşletmecileri ve Riga Belediye Meclisi

Riga’daki 40’tan fazla kumar tesisinin sahipleri , şehrin tarihi merkezindeki kumar salonlarını kapatma kararını takiben Riga Kent Konseyi’ne karşı yasal işlem başlattılar. Kapanış kararları, Yargıtay’ın 24 Şubat’taki kararının, Riga’daki kumarhanelerin açılış izinleriyle bağlantılı olduğu biliniyor. Kentin tarihi merkezinin ve özellikle koruma altındaki bölgelerin daha iyi örgütlenmesini sağlayacağı gerekçesiyle yapıldı. Basında çıkan haberlere göre, Konsey’in temsilcisi Aira Smelde , operatörlerin Riga Belediye Meclisi’nin kararına itiraz etmek için mahkemeye başvurduğunu söyleyerek bilgileri paylaştılar . Şu anda, tüm kararlarda iddiaların reddedilmesiyle toplam altı ilk derece mahkeme kararı çıkarılmıştır. Bu kararlardan ikisi idari bölge mahkemesine temyiz başvurusunda bulunmuş ve davacının başvurusunu geri çekme kararını takiben mahkemenin resmi olarak kapatılmasına karar verilmiştir .

Birkaç ay önce, Ekim 2017’de Riga Kent Konseyi , şehir merkezinde 33 kumarhanenin kapanmasını hedefleyen girişimi destekledi. Önümüzdeki beş yıl içinde kapatılacak yerlerin sayısını toplam 42’ye yükseltti . Konseyin kararının açıklandığı tarihte bildirildiği üzere, kumar salonlarının kapatılmasının tek istisnası dört ve beş yıldızlı otellerde yer alan mekânlar için yapılacaktır. Bir ay öncesinden daha önce, Eylül 2017’de , Konsey dokuz kumarhanenin işletme ruhsatlarını iptal etmeye karar verdi. Bu sayede daha fazla mekanın kapanması göz önüne alındı. Duyuruların yapıldığı tarihte, yasal idare direktörü Juris Liepins , kapanışlarda gerekli tüm kararların alındığından emin olmak için Piyangolar ve Kumar Denetleme Müfettişliği ile temasa geçti.

Olimpiyat eğlence mahkeme savaşını kaybeder

Yukarıda belirtildiği gibi, şehrin yasal departmanı Riga’nın tarihi merkezinde bulunan kumar salonlarını kapatma kararları vermeye hazırlanmaktadır . Daha sonra Konsey, her bir tesisin kapanışları için ayrı ayrı oylama yapmak zorundadır. Kumar işletmecileri , işletmelerinin kapanma işlemlerini beklenen yerlerde sonuçlandırmak için beş yıl verilir. Şimdiye kadar, kumarhane kapanışlarındaki değerlendirme ve karar verme konusunda zaman dilimleri Riga Kent Konseyi tarafından belirlenmedi.

Geçtiğimiz hafta, Baltık ülkelerindeki önde gelen oyun hizmetleri sağlayıcılarından biri olan – Olympic Entertainment Group AS – Riga’daki kumarhanelerinden birinin kapanmasıyla ilgili mahkemedeki mücadelesini kaybetti. Geçtiğimiz Pazartesi günü, şirket Bölge İdare Mahkemesi’nin kumarhanelerinden biri açısından Kent Konseyi’ni tercih ettiğini belirtti. Konsey’in kararına göre, kumarhanenin 2022 Ekim’e kadar operasyonları durdurması gerekiyor . Olympic Entertainment İcra Kurulu Başkanı, şirketin idari mahkemenin kararını üst düzey mahkemeye itiraz etme niyetini yineledi.

bahis-oyunlari-hakkinda